phone: +48 61 87 30 835     biuro@pro-mar.com.pl     map >>

PRO MAR S.A.   phone: +48 61 87 30 835 biuro@pro-mar.com.pl

(Polski) Nowa usługa wyżarzania zmiękczającego.

May 5, 2018

Sorry, this entry is only available in Polish.

Z przyjemnością informujemy, iż po kilkumiesięcznym okresie testowania Pro-Mar S.A z powodzeniem włącza właśnie do swojej oferty technologię wyżarzania zmiękczającego. Usługę tę świadczymy w nowym piecu elektrycznym, który umożliwia ekonomiczną i, przede wszystkim, kompleksową obróbkę cieplną różnego rodzaju prętów i odkuwek – bez konieczności wykonywania dalszych obróbek przez Klienta – przy jednoczesnym zachowaniu pełnej powtarzalności żądanych parametrów wyrobu.
Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku i potrzebom naszych Klientów, dzięki takim nowoczesnym technologiom, jesteśmy w stanie zrealizować bardzo szeroki zakres usług związanych z plastyczną obróbką metalu. W szczególności, proces ten pozwala na ciągnienie prętów walcowanych i walcówek w twardych stalach stopowych jak np. 41Cr4, 42CrMo4 oraz 54SiCr6, 51CrV4.
Proces wyżarzania polega na nagrzaniu materiału do określonej temperatury, wygrzaniu w tej temperaturze, a następnie chłodzeniu w atmosferze ochronnej lub na powietrzu. W zależności od parametrów procesu można rozróżnić wyżarzanie ujednorodniające, zupełne, normalizujące, sferoidyzujace, rekrystalizujące i odprężające.
W zakresie wyżarzania nasz zakład oferuje:
• wyżarzanie normalizujące z powolnym chłodzeniem powietrzem
• wyżarzanie zmiękczające w komorze pieca
Wykonujemy zlecenia z materiału własnego oraz powierzonego
Wykorzystując nowoczesne technologie oraz urządzenia dajemy gwarancję najwyższej jakości.
Wymiary komory pieca: 2000 x 3000 x 2000 mm
Maksymalna waga wsadu: 8.000 kg
Zapraszamy do współpracy.

<<powrot do aktualności